Księgowość dla firm

Przedsiębiorca musi przestrzegać zasad rachunkowości, terminów sprawozdań i wielu innych aspektów księgowo-podatkowych. Wymaga to specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, a także podążania za kolejnymi interpretacjami skomplikowanych przepisów.

 

Można robić to we własnym zakresie, jednak na realizację podstawowego celu firmy, jakim jest zysk i zapewnienie jej podstaw działania, może już nie wystarczyć czasu… Właśnie dlatego oferujemy przedsiębiorcom szereg usług. Prowadzimy księgowość dla firm każdego rodzaju, realizując dla nich obowiązki z zakresu księgowo-rachunkowego.

Prowadzimy dokumentację księgową zgodnie z obowiązującym prawodawstwem i wiedzą wynikającą z naszego wieloletniego doświadczenia w Administracji Skarbowej.
Oferujemy kompleksową obsługę księgową, w tym:

 1. prowadzenie ksiąg rachunkowych,
 2. prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów,
 3. prowadzenie ewidencji ryczałtowych
 4. sporządzanie sprawozdań finansowych
 5. wykonywanie analiz finansowych,
 6. sporządzanie zakładowego planu kont,
 7. obsługa Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK),
 8. prowadzenie ewidencja środków trwałych oraz opracowanie planu amortyzacji,
 9. reprezentacja przed Urzędami.

 

 

 

Kadry i płace

Obsługa kadrowo-płacowa to obszar stale zmieniających się przepisów, a w ostatnich latach wciąż nowych obowiązków pracodawcy. Jak nie pogubić się w takim gąszczu paragrafów, gdzie kary grożą na każdym kroku?

Powierz obsługę kadrowo – płacową specjalistom. Nasza wiedza i doświadczenie to Twój spokojny sen i świadomość, że wszelkie obowiązki zostały zrealizowane prawidłowo i w terminie.

Kompleksowo obsługujemy sprawy z zakresu kadrowo-płacowego. Tworzymy pełną dokumentację kadrowo-płacową, prowadzimy akta osobowe pracowników, przygotowujemy dokumentację niezbędną podczas zatrudnienia nowego pracownika, obsługujemy umowy cywilno-prawne, obliczamy wynagrodzenie i sporządzamy listę płac, rozliczamy ZUS i US… Jednym zdaniem: realizujemy wszystkie obowiązki pracodawcy.

Dodatkowo nasi pracownicy reprezentują Państwa firmę przed urzędami – oczywiście w zakresie udzielonego pełnomocnictwa.

 

 

Ceny transferowe

Cena transferowa to cena, jaką nakłada przedsiębiorstwo na dobra, usługi lub własności prawne i niematerialne spółki zależnej lub podmiotu powiązanego w celu uniknięcia opodatkowania służącego przenoszeniu dochodu.

Jak stosować ceny transferowe, by działania przedsiębiorcy nie zostały uznane za oszustwo podatkowe? Jak nie narazić się na podejrzenie o próbę unikania opodatkowania i wysokie kary?

Ryzyko podatkowe wynikające bezpośrednio z transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi to obszar, w którym się specjalizujemy. Obsługa w tym zakresie obejmuje m.in.:

 1. Tworzymy dla naszych klientów opracowanie polityki cen transferowych, w którym wyjaśniamy zasady rozliczeń,
 2. wykonujemy też dokumentację podatkową wszelkich transakcji,
 3. przygotowujemy analizę porównawczą rynkowych cen w poszczególnych transakcjach,
 4. zajmiemy się audytem cen transferowych w minionych okresach.

Szukasz pomocy w obszarze cen transferowych? Zgłoś się do nas!

 

 

Doradztwo podatkowe

Gąszcz przepisów podatkowych może przyprawić przedsiębiorcę, ale też osobę prywatną, o duży ból głowy. Niektóre kwestie są logiczne i jasne jedynie dla osób, które posiadają przygotowanie z zakresu rachunkowości.

W naszym biurze posiadamy wiedzę w zakresie księgowości i rachunkowości. Rozumiemy, że nie każdy musi znać i rozumieć niuanse przepisów podatkowych. Doradzamy w tym obszarze zarówno osobom indywidualnym, jak też firmom na każdym etapie ich rozwoju i działalności. Nie boimy się trudnych tematów.

Doradztwo finansowe i biznesowe, które oferujemy klientom, obejmuje:

 1. pomoc w działaniu polityki finansowej firmy,
 2. pomoc w wyborze najkorzystniejszej formy prawnej, a co za tym idzie również formy opodatkowania,
 3. prowadzenie działalności gospodarczej na rynkach Unii Europejskiej,
 4. prowadzenia działalności na rynku polskim,
 5. zarządzania przedsiębiorstwem.
 6. Pomagamy również w zakładaniu własnej działalności gospodarczej.

 

 

 

Audyt podatkowy

Audyt podatkowy przeprowadza się po to, by sprawdzić zgodność ewidencji podatkowej z przepisami prawnymi. Weryfikuje się także rozliczania i deklaracje podatkowe objęte daną usługą. Celem audytu jest sprawdzenie legalności oraz prawidłowości prowadzonych rozliczeń.

Jeśli podczas audytu okaże się, że konieczne będzie wprowadzenie zmian, doradzimy Państwu co należy zmodyfikować. Dzięki temu unikną Państwo ewentualnych problemów, będących efektem nieprawidłowego rozliczania.

Oferta audytu podatkowego obejmuje kompleksowe badanie prawidłowości rozliczeń podatkowych. Celem tego badania jest eliminacja potencjalnych ryzyk w obszarze:

 1. podatku od towarów i usług,
 2. podatku dochodowego od osób prawnych,
 3. podatku dochodowego od osób fizycznych,
 4. podatku od czynności cywilnoprawnych,
 5. wybranych operacji lub zdarzeń gospodarczych.

Cennik usług finansowych

Ryczałt ewidencjonowany

Obsługa od 150 zł netto / miesiąc

Księgi handlowe

Obsługa od 500 zł netto / miesiąc

Ceny transferowe

Cena ustalana indywidualnie

Księga przychodów i rozchodów

Obsługa od 200 zł netto / miesiąc

Obsługa kadrowo-płacowa

Obsługa od 20 zł netto / pracownik /miesiąc

Audyt podatkowy

Cena ustalana indywidualnie